Jankó Marcell

Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatverseny

A Matekguru Kárpát-medencei Matematika Csapatversenyen a 2015-16-os tanévben iskolánk 8. évfolyamáról két csapat jutott az országos döntőbe, melyet Nyíregyházán rendeztek meg. A tanulók nagy lelkesedéssel, szorgalommal készültek a megmérettetésre. A Számbűvölők csapata II. helyezést ért el.

Tagjai: Bede Gréta 8.a, Burka Tibor 8.a, Horváth Regina 8.a, Száz Máté 8.c osztályos tanulók.

A Végtelenek csapata az V. helyezett lett.

Tagjai: Fekete Bálint 8.c, Jankó Marcell 8.c, Keresztfalvi Soma 8.c, Lestyán Lilla 8.c osztályos tanulók.

Gratulálunk diákjainknak!

Felkészítő nevelő: Huszár Judit

mateguru

Szép magyar beszéd verseny 2015

A február 5-én megrendezett Szép magyar beszéd verseny megyei fordulóján iskolánkat négy tanuló képviselte. 
A következő eredmények születtek: 

Trébics Sándor 6.a II. helyezés (felkészítő tanára: Kelemen Sándorné)
Jankó Marcell 7.c IV. helyezés (felkészítő tanára: Somogyiné Durucskó Mária)
Bajnai Kata 7.c VI. helyezés: (felkészítő tanára: Somogyiné Durucskó Mária)

Teátrum Megyei Versmondó Verseny

A Teátrum művészeti iskola által megrendezett megyei versmondó versenyt november 24-én tartották az Agorában. Iskolánkból négy tanuló szerepelt.
Jankó Marcell, 7.c I. helyezést ért el. Felkészítője: Kelemen Sándorné

Mátyás Tudósai Versmondó Verseny 2014

A február végén megrendezett "Mátyás Tudósai" megyei versmondó versenyen szép sikert értek el tanulóink.
Szilágyi Bálint (5.a) II. hely (felkészítője: Kelemen Sándorné),
Jankó Marcell (6.c) III. hely (felkészítője: Kovács Zsuzsa). 

Happy Talents 2012

Idén harmadik alkalommal rendezték meg a Happy Talents angol nyelvi versenyt általános iskolás tanulók számára a szolnoki Szent-Györgyi Albert Általános Iskolában. 26 általános iskolából 276 tanuló versenyzett, ez tehát azt jelenti, hogy évfolyamonként (5-8. osztály) kb. 50-60 fő vett részt a megmérettetésen.

 

A következő eredmények születtek:

5. évfolyam

  • Száz Máté, 5.c, I.hely, felkészítője: Szacsúriné Hogya Klára
  • Krizsa Alexandra, 5.b, VII.hely, felkészítője: Kiss Györgyi
  • Jankó Marcell, 5.c, XIII.hely, felkészítője: Szacsúriné Hogya Klára
  • Horváth Regina, 5.a, XXII.hely, felkészítője: Kiss Györgyi

6. évfolyam

  • Miskolczi Márton, 6.a, XII.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Kiss Benedek, 6.b, XXIV.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Berecz Enikő, 6.a, XXXI.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Boronkai Napsugár, 6.a, XXXVII.hely, felkészítője: Vágó Anita

7. évfolyam

  • Szabó Zsombor, 7.b, I.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Tószegi Fanni, 7.b, IV.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Csíkhegyi Alexa Virág, 7.a, IX.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Tuhárszky Zita, 7.a, XXIII.hely, felkészítője: Vágó Anita

8.évfolyam

  • Algay Szabolcs, 8.a, V.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Wesniczky Albert, 8.a, XI.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Réz Gabriella, 8.a, XIII.hely, felkészítője: Vágó Anita
  • Burka Bettina, 8.a, XIX.hely, felkészítője: Vágó Anita