2016-2017

Janikovszky Éva meseíró pályázat

Pesti Adél Gréta 3. b oszt. tanuló a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár által kiírt Janikovszky Éva meseíró pályázaton különdíjas elismerésben részesült. Felkészítője Dr Némethné Tarczali Nóra

Hétpróbások Bajnoksága

Az idén kezdődő táblás játék szakkör nagy népszerűségnek örvendett a 3. b osztályban. 7 játékot tanultunk meg a tanév során, melyeket szabadidőben is szívesen játszottak a gyerekek.

A Hejőkeresztúron megrendezett országos szintű Hétpróbások Bajnokságán 9 tanuló vett részt. Alsós kategóriában Békési Máté az 5. helyet szerezte meg, kiemelkedő eredményéhez gratulálunk!

Az egész csapat nagyon jól érezte magát ezen a mozgalmas napon, az itt készült fényképek megtekinthetők a fotóalbumban.

„Hosszú volt az út, és amikor megérkeztünk nagyon más volt minden. 150 gyerek volt, Máté lett az ötödik.” Miki

„Szerintem nekem volt a legnagyobb élményem a Hétpróbás játékon. Alsó, felső és kortalan kategóriában lehetett indulni. Az alsósok között 5. lettem, a jutalmam egy oklevél és egy játék. A többiek is nagyon szép emléklapot kaptak.” Máté

„A versenyen 150 gyerek vett részt, egy nagy tornateremben. Én nagyon jól éreztem magam.” Zora

„Játszottam két tanárral is, és az egyiket legyőztem.” Milán

„A verseny után lehetett filmet nézni, udvari játékokkal játszani és kézműveskedni.” Lili

„Nekem azért tetszett ez a verseny, mert felnőttekkel és gyerekekkel is játszottam. Jó taktikákat láttam.” János

„Én 15 játszmát tudtam játszani, és ebből 11-et nyertem. Igaz, hogy nem lettem az első tízben, de így is jól éreztem magam, örültem, hogy Máté bejutott.” Adél

„Az elején nagyon fura volt ez az egész, de aztán belelendültem. Különféle új technikákat tanultam a többiektől.” Csenge

„8 menetet nyertem. Az udvaron teniszeztünk. Este fél 6-ra értünk haza, jó nap volt.” Kitti

Fiumei Nagy Könyv

Címkék:
Iskolánkban az idén május 2-án került megrendezésre a Fiumei Nagy Könyv Verseny. A 3. b osztály 2 csapatot is indított, melyek holtversenyben I. helyezést értek el.Felkészítőjük Dr Némethné Tarczali Nóra

Fiumei Nagy Könyv egyéni pontgyűjtő verseny

Címkék:
A Fiumei Nagy Könyv iskolai pontgyűjtő versenyén a 3. b osztályból Fehér Csenge I.helyezést, Pesti Adél II. helyezést ért el. Felkészítőjük Dr Némethné Tarczali Nóra

Amatőr Kosárlabda Torna

Címkék:
A Kőrösiben rendezték meg az Amatőr Kosárlabda Tornát június 7-én. A felső tagozatos fiúk 2. helyezést értek el. Gratulálunk!

Kecske Kupa Matematika Csapatverseny

Címkék:

2017.05.12-én Mezőtúron zajlott a Kecske Kupa Matematika Csapatverseny területi döntője, melyen iskolánk 7 csapattal (28 tanuló) vett részt. Két csapatunk továbbjutott a Kecskeméten rendezett országos versenyre. Az 5.osztályos Berényi Marcell, Kovács Dominik, Oláh Róbert, Zupkó Máté, és a 6.osztályos Deák Gergely, Oskola Milán, Vona Imre Lukács, Nagy Zétény csapata. Felkészítő tanáraik: Dr. Burkáné Beck Csilla, és Csákányi Györgyné tanárnő. Gratulálunk!

Sportjuniális

Május 29. és június 1. között tartották meg a Tiszaligetben a hagyományos Sportjuniálist. Több, mint 80 gyerekkel vettünk részt a versenyeken. Eredményeink: Zsinórlabda: 5-6 oszt. lány 8. hely fiú A csap. 5.hely fiú B csap. 8.hely 7-8 oszt. lány 10.hely "Add a kosárba" 3-4. oszt. 2.hely Tűharc 3-4. oszt. A és B csapat 10. és 11. hely Kispályás floorball: alsós fiú csapat 3.hely lány csapat 4.hely 5-6. oszt.

Röplabda Diákolimpia

2017. május 25-én Egerben rendezték meg a Röplabda Diákolimpia országos elődöntőjét a IV. korcsoportos fiúknak. Iskolánk csapata 2. helyezést ért el. Gratulálunk!

2017. május 19-én Kecskeméten rendezték meg a Röplabda Diákolimpia országos elődöntőjét. A III. korcsoportos fiú csapat 3. helyezést ért el a versenyen. Gratulálunk!

Atlétika Diákolimpia

2017. május 8-án versenyeztek tanulóink az Atlétika Diákolimpia megyei fordulóján, amit a Véső úti sportpályán rendeztek meg. Eredményeink: III. korcsoport - fiúk: 600m futás Murányi Milán 3.hely Tószegi Tamás 6.hely magasugrás Tószegi Tamás 4.hely távolugrás Mursa Levente 7.hely kislabdahajítás Eperjesi Richárd 7.hely 4×100m váltó 5.hely III. korcsoport leány: kislabdahajítás Pallai Petra 8.hely 4×100m váltó 7.hely IV.

Népdaléneklő verseny (alsó tagozat)

Az idei tanévben is megrendeztük az alsó tagozatosak számára a népdaléneklő versenyt. A négytagú zsűri számára is igazi élményt jelentett. Két tanuló idegen népek népdalkincséből is ízelítőt adott a magyar népdalon kívül. Az 1. és 2. osztályosok külön korcsoportba számítottak, a 3. és 4. osztályosok egy másikba. A DÖK jóvoltából az emléklapon kívül egy szelet csokit is kaphattak a versenyzők, a helyezettek pedig nagyon szép könyvet az oklevélen kívül. Köszönjük szépen a tanító néniknek és a szülőknek a felkészítést.

Minősítő verseny

Pap Bernadett 8. a osztályos tanulónk az 2016/2017-es tanévben az alábbi eredményeket érte el. KÓTA térségi minősítés Kiváló fokozat KÓTA országos minősítés Arany fokozat "Tiszán innen, Dunán túl" megyei népdaléneklési verseny Arany fokozat 2017. május 6-án a KIUGRÓ gálán képviselte iskolánkat.