Komplex Művészeti Vetélkedő (Megyei Képzőművészeti Vetélkedő)

Versenykiírások 2015

Az alábbi pdf fájlok tartalmazzák a 2015-ös év fiumeis versenyeinek kiírását

A versenyekre nevezni kizárólag ezen az űrlapon lehet.

VII. Megyei Képzőművészeti Vetélkedő

2014. május 9-én került megrendezésre iskolánkban a Megyei Képzőművészeti Vetélkedő, amelynek keretein belül a megye iskoláinak tanulói mérték össze tehetségüket, fölkészültségüket 3-3 korcsoportban, rajzolás-festés és szobrászat-dombormű kategóriákban.
Az idén hetedjére megrendezett versenyre 150 alkotó érkezett a megye 15 iskolájából, akik közül a képzőművészekből álló zsűri – Verebes György festőművész, Szabó Imrefia Béla szobrászművész, rajztanár és Szente Szabó Ákos festőművész - harminchárom diákot részesített díjazásban. Az idei év témája a repülés csodája volt, ezért a verseny fővédnökeként az eredményhirdetésen körünkben üdvözölhettük a Magyar Honvédség 86. Szolnok Helikopter Bázis parancsnokát, Lamos Imre dandártábornok urat, aki különdíjat adott át.

Képek itt
A díjazottak névsora a következő:

Versenykiírások 2013

Az alábbi pdf fájlok tartalmazzák a 2013-as év fiumeis versenyeinek kiírását  

A versenyekre nevezni kizárólag ezen az űrlapon lehet.

V. Megyei Képzőművészeti Vetélkedő eredmények

Az V. Megyei Képzőművészeti Vetélkedő díjazottjai

 

                                                     rajzolás, festés (29 díjazott) 

I. korcsoport (6 díjazott) 

              I. hely  Horváth Regina (4. o.):  

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok 

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix 

             II. hely  Bajnai Kata (4. o.):  

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

             III. hely  Varga Lili Laura (4. o.):

                         Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Konstantin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény,

                         Szolnok

            IV. hely  Káplár Hanna Vanessza (4. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

             V. hely  Trébics Sándor (3. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

           különdíj  Laky Eszter (3. o.):

                         Kodály Zoltán Általános Iskola és Tallin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szolnok

                         felkészítő tanár: Joó Enikő

II. korcsoport (11 díjazott)

              I. hely  Tószegi Fanni (6. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

              I. hely  Tóth Csenger (6. o.):

                         Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

                         felkészítő tanár: Velkeiné Pócz Ilona

              I. hely  Zrupkó Zalán (6. o.):

                         Belvárosi Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Dér Krisztina

             II. hely  Burián Mónika (5. o.):

                         Általános Iskola, Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat Tószeg, Tószeg

                         felkészítő tanár: Buczkó Endre

             II. hely  Horváth Hilda Abigél (6. o.):

                         Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

                         felkészítő tanár: Velkeiné Pócz Ilona

             II. hely  Szandi Veronika (5. o.):

                         Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Konstantin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény,

                         Szolnok

             III. hely  Fenyvesi Lilla (6. o.):

                         Kassai Úti Magyar-Angol Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Darabontné Juhász Zsuzsanna

            IV. hely  Kovács Luca (6. o.):

                         Belvárosi Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Dér Krisztina

             V. hely  Németh Eszter (6. o.):

                         Kodály Zoltán Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Törökszentmiklós

                         felkészítő tanár: Veresné Csontos Kornélia

           különdíj  Berecz Enikő (5. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

           különdíj  Szatmári Petra (5. o.):

                         Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

                         felkészítő tanár: Velkeiné Pócz Ilona

 

III. korcsoport (12 díjazott)

              I. hely  Bajári Tamás (7. o.):

                         Általános Iskola, Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat Tószeg, Tószeg

                         felkészítő tanár: Buczkó Endre

              I. hely  Munkácsi Zsófia Izabella (7. o.):

                         Kassai Úti Magyar-Angol Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Darabontné Juhász Zsuzsanna

              I. hely  Tellér Tímea (8. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

             II. hely  Mező Dóra (7. o.):

                         Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Mihály Anikó

             II. hely  Wolf Kamilla (8. o.):

                         Kodály Zoltán Általános Iskola és Tallin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szolnok

                         felkészítő tanár: Joó Enikő

             III. hely  Farkas Kitti (7. o.):

                         Gróf Apponyi Albert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény

                         felkészítő tanár: Darvas Árpád

             III. hely  Papp Laura (7. o.):

                         Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Mihály Anikó

            IV. hely  Lingurár Klaudia Noémi (8. o.):

                         Petőfi Sándor Általános Művelődési Központ Társulás Általános Iskola Cserkeszőlő,

                         Cserkeszőlő

            IV. hely  Mészáros Máté (8. o.):

                         Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Mihály Anikó

            IV. hely  Szegedi Barbara (7. o.):

                         Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Konstantin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény,

                         Szolnok

             V. hely  Barta Nikolett (7. o.):

                         Újszászi Nevelési Központ, Újszász

                         felkészítő tanár: Feke Ildikó

             V. hely  Rónyai Gergő (8. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

 

                                        szobrászat, dombormű kategória(13 díjazott)

I. korcsoport (4 díjazott)

              I. hely  Mazzone Claudia (4. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

             II. hely  Fejes Botond (3. o.):

                         Chiovini Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézet Szászbereki

                         tagintézménye, Szászberek felkészítő tanár: Ficsórné Lévai Éva

             III. hely  Burka Tibor (4. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

           különdíj  Vass Viola (3. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. korcsoport (5 díjazott)

              I. hely  Borsos Kristóf (6. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

             II. hely  Buczkó Márton (5. o.):

                         Általános Iskola, Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat Tószeg, Tószeg

                         felkészítő tanár: Buczkó Endre

             II. hely  Fábián Dávid (6. o.):

                         Általános Iskola, Óvoda és Pedagógiai Szakszolgálat Tószeg, Tószeg

                         felkészítő tanár: Buczkó Endre

             III. hely  Földi Imre (5. o.):

                         Belvárosi Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Dér Krisztina

           különdíj  Fábián Blanka (5. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

III. korcsoport (4 díjazott)

              I. hely  Szathmáry Júlia (8. o.):

                         Kassai Úti Magyar-Angol Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Darabontné Juhász Zsuzsanna

             II. hely  Czellár Vanessza (8. o.):

                         Chiovini Ferenc Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézet Szászbereki

                         tagintézménye, Szászberek felkészítő tanár: Ficsórné Lévai Éva

             III. hely  Pogány Benedek (8. o.):

                         Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Rab Beatrix

           különdíj  Emődi Gergő (8. o.):

                         Kassai Úti Magyar-Angol Kéttanítási Nyelvű Általános Iskola, Szolnok

                         felkészítő tanár: Darabontné Juhász Zsuzsanna

                                                         Az alkotásokat zsűrizték:

                          Imrehné Sebestyén Margit rajztanár, tankönyvszerző (Apáczai Kiadó)

                                          Szabó Imrefia Béla rajztanár, szobrászművész

                      Verebes György festőművész, Szolnoki Művésztelep művészeti vezetője

IV. Megyei Képzőművészeti Vetélkedő 2011

Díjazásban részesült gyerekek névsora

Rajzolás, festés (19 díjazott)

I. korcsoport (6 díjazott)

I. hely

Bajnai Kata (3. o.): Az erdő: menedék

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. hely

Horváth Regina Gréta (3. o.): A törpék világa

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

III. hely

Túri Olivér (4. o.): Rózsavirág, az erdő tündére

Gróf Apponyi Albert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény

felkészítő tanár: Kisné Fülöp Erzsébet

IV. hely

Tóth Nikolett (4. o.): Az erdő titkai

Általános Iskola és Napköziotthonos Óvoda, Szászberek

felkészítő tanár: Gyáfrásné Nyitrai Katalin

V. hely

Mazzone Claudia (3. o.): Erdők lakói

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

VI. hely

Tóth Flórián Zoltán (4. o.): A Színek erdeje

Mezőtúri Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Óvoda, Pedagógiai Szakszolgálat

és Könyvtár Kossuth Lajos Általános Iskolája, felkészítő tanár: Kecse Krisztina

II. korcsoport (6 díjazott)

I. hely

Ratkai Bonita (5. o.): Az erdő tündére

Belvárosi Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Dér Krisztina

II. hely

Gedei Péter Bátor (6. o.): Az ősz világa

Gróf Apponyi Albert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény

felkészítő tanár: Kisné Fülöp Erzsébet

III. hely

Papp Laura (6. o.): A varázslatos erdő

Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Mihály Anikó

IV. hely

Rédei Dóra (6. o.): Az erdő

Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

felkészítő tanár: Velkeiné Pócz Ilona

V. hely

Spiegel Rita (5. o.): Lepke az őszi erdőben

Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Mihály Anikó

VI. hely

Tóth Csenger (5. o.): Mókus

Lehel Vezér Gimnázium, Jászberény

felkészítő tanár: Velkeiné Pócz Ilona

III. korcsoport (7 díjazott)

I. hely

Enyedi Zsolt (8. o.): Vidítsuk föl a szomorúfűzt!

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. hely

Sági Barbara (8. o.): Az életet adó fa

Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Mihály Anikó

III. hely

Vincze Teodóra (7. o.): Lány az erdőben

Gróf Apponyi Albert Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Jászberény

felkészítő tanár: Kisné Fülöp Erzsébet

IV. hely

Tornyai Veronika (8. o.): Élet

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

V. hely

Fancsali Brigitta (8. o.): Tündér az erdőben

Szandaszőlősi Általános Iskola, Művelődési Ház és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szolnok

felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna

VI. hely

Rózsa Kiara (7. o.): Amit csak nagyítóval látsz

Szandaszőlősi Általános Iskola, Művelődési Ház és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szolnok

felkészítő tanár: Fazekas Zsuzsanna

VII. hely

Hímer Alexandra (8. o.): Telihold

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

Szobrászat (12 díjazott)

I. korcsoport (4 díjazott)

I. hely

Fábián Blanka (4. o.): Nárciszok alatt alvó erdei tündér

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. hely

Balogh Kinga (4. o.): Madarak a fán

Chiovini Ferenc Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Besenyszög

felkészítő tanár: Ficsórné Lévai Éva

III. hely

Farkas Károly (4. o.): A két törpe

Papp Bertalan Ószőlői Általános Iskola, Tiszaföldvár

felkészítő tanár: Rózemberszki Andrea

különdíj

Burka Tibor (3. o.): Varázslatos csata

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. korcsoport (4 díjazott)

I. hely

Borsos Kristóf (5. o.): Embererdő

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. hely

Abonyi Tekla (5. o.): Fák tündére, jöjj ki közénk!

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

III. hely

Vígh Zoltán (6. o.): Sünicsalád

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Konstantin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szolnok

felkészítő tanár: Ladányiné Katona Mária

különdíj

Körmendi Virág (6. o.): A fába bújt róka

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

III. korcsoport (4 díjazott)

I. hely

Pogány Benedek (7. o.): Eggyé válva a természettel

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

II. hely

Bozsányi Zalán (7. o.): Az esőerdőben

Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Konstantin Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Szolnok

felkészítő tanár: Ladányiné Katona Mária

III. hely

Szabó Dóra (7. o.): Erdők mélyén

Chiovini Ferenc Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Besenyszög

felkészítő tanár: Ficsórné Lévai Éva

különdíj

Szabolcsi Csenge (7. o.): Mackótestvérek

Fiumei Úti Általános Iskola, Szolnok

felkészítő tanár: Rab Beatrix

Az alkotásokat zsűrizték:

Szabó Imrefia Béla rajztanár, szobrászművész, a zsűri elnöke

Imrehné Sebestyén Margit rajztanár, tankönyvszerző (Apáczai Kiadó)

Révi Norbert szobrászművész, művészeti tagozat vezető, Magiszter Művészeti Szakközépiskola

III. MEGYEI KÉPZŐMŰVÉSZETI VETÉLKEDŐ

III. MEGYEI KÉPZŐMŰVÉSZETI VETÉLKEDŐ
2010. április 14.

fotóalbum

Az idei vetélkedőnk témája „Szolnok múltja, jelene és jövője” volt, amelyre két kategóriában (rajzolás-festés és szobrászat dombormű) lehetett nevezni. A versenyen összesen 18 iskola 192 tanulója készítette el alkotását. A zsűri tagjai: Imrehné Sebestyén Margit érdemes tankönyvszerző és rajztanár, Szabó Imrefia Béla szobrászművész és Megyes László Vendel festőművész voltak. A vetélkedőn készült összes alkotás kiállításra kerül majd az Aba-Novák Kulturális Központban, amelyre minden résztvevőnek meghívót fogunk küldeni.

A VETÉLKEDŐN SZÜLETETT EREDMÉNYEK

II. Megyei Képzőművészeti Vetélkedő

A 2009. március 4-i Fiumei Iskolanapon megrendezett II. Megyei Képzőművészeti Vetélkedőn 20 iskola 165 diákja mérte össze tehetségét, felkészültségét. A téma a Biblia világa volt, ahol két kategóriában (rajzolás-festés és szobrászat-dombormű) lehetett nevezni, 3-8. osztályosoknak. Az értékelés kategóriánként és korcsoportonként külön-külön történt.

A zsűri elnöke Szabó Imrefia Béla szobrászművész-tanár, a zsűritagok pedig Imrehné Sebestyén Margit tanárnő, A képzelet világa című tankönyv (Apáczai Tankönyvkiadó) szerzője és Megyes László Vendel festőművész voltak.

A vetélkedőn készült összes alkotás megtekinthető lesz az Aba-Novák Kulturális Központban. A kiállítás megnyitójáról és idejéről minden felkészítő tanárt és versenyzőt értesíteni fogunk.

Művészeti vetélkedő az Iskolanapon

A Fiumei Úti Általános Iskola idén első ízben hirdette meg megyei szintű egyéni alkotóversenyét, amelyen a tanulók három különböző műfajbanés három korcsoportban mérhették össze tehetségüket, felkészültségüket. A már máshol megszokott rajzolás-festés mellett a művészeti munkaközösség rendhagyó módon szobrászat-dombormű és fotózás kategóriában is várta a jelentkezőket.